Mój dzień w średniowieczuZnudziły się wam wycieczki po muzeach i chcielibyście przeżyć niezwykłą przygodę? Mamy dla was propozycję: wyruszcie z nami na szlak średniowiecznej przygody, na toruński zamek Dybów.


7

Numer wycieczki: 7
Język: polski
Czas trwania: 2,5 godziny
Godzina rozpoczęcia: dowolna
Dzień tygodnia: codziennie
Ilość osób: minimum 25, maksymalnie 40 osób

Plan wycieczki:

  1. Powitanie gości na zamku przez średniowiecznego rycerza, który następnie opowie o niezwykłej historii tego miejsca i oprowadzi po obiekcie.
  2. Pokaz walki rycerskiej, który zwieńczony zostanie niezwykłym pokazem artyleryjskim. W trakcie odwiedzin na zamku uczestnicy będą mogli aktywnie spędzić czas.
  3. Szkoła rycerska – na uczestników czeka strzelanie z łuku, walka bezpieczna bronią, rzut włócznią i toporem oraz gry i zabawy plebejskie.
  4. Po atrakcjach rycerskich uczestnicy będą mogli uczyć się w zamkowym cechu pod okiem czterech zamkowych rzemieślników (heraldyk, krawiec, filcownik i garncarz).
  5. Na koniec wszystkie osoby uczestniczące w wycieczce otrzymają certyfikaty i własnoręcznie wybiją dla siebie pamiątkową monetę w zamkowej mennicy.

 

Ceny:


21 zł/za osobę

 

* rozszerzenie pakietu o ognisko - uczestnicy otrzymają wyżywienie i napoje: kiełbaskę, bułkę, przyprawy, wodę, kawę i herbatę.
(1h)

 

** rozszerzenie pakietu o przeprawę drewnianymi łodziami ze starówki na zamek i z powrotem: + 10 zł/os. (2 x 15 min)